Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[Dobrze wiedzieć] Zakup Columbusa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [Dobrze wiedzieć] Zakup Columbusa

    pan z lpg daje rade na spokojnie tylko po tych gdynskich wertepach to szkoda fury a Ty chyba musisz zmienic olej bo wali bardziej niz kolo mc donalda w rumi

  • #2
    [Dobrze wiedzieć] Zakup Columbusa

    Na c zwrócić uwagę podczas zakupu Columbusa. Okazuje się że dość dużo jest ofert tj nawigacji na znanym portalu aukcyjnym. Ceny zaczynają się od 1000 zł do 3500 zł. Są wersje A, B, C, z LED, bez LED, z PINem i bez.

    O co w tym wszystkim chodzi? Nie można po prostu kupić i wsadzić do Skody?
    Jak kupić Columbusa żeby nie dać się naciągnąć? Którą wersję wybrać? Ceny tego sprzętu są wyznacznikiem czego?

    Komentarz


    • #3
      namo, Mam ten sam dylemat
      Daniel

      Komentarz


      • #4
        lilo, to byśmy się ucieszyli jakby ktoś opisał czym się kierować żeby nie żałować :-)

        Komentarz


        • #5
          namo, niedawno pisałem w wątku RNS-510 i zero odzewu :?
          Daniel

          Komentarz


          • #6
            lilo bo na tym wątku, nikt nie wie o co chodzi
            Sebastian
            Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
            Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
            Była Black ELEGANCE by sebastian7905
            Wczasy nad morzem - klik

            Komentarz


            • #7
              sebastian7905, chyba masz rację :cry:
              Daniel

              Komentarz


              • #8
                Im niższa cena tym większe prawdopodobieństwo, że Columbus jest z wędki, albo coś z nim nie tak. Nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzedaje dobrego sprzętu za bezcen.

                Może zacznę na co zwrócić uwagę przy zakupie, może warto uzupełniać tą listę:
                1. Obecność wszystkich naklejek na obudowie i numerów seryjnych wybitych na obudowie zgodnych z naklejkami. Często sprzedający robią zdjęcia od przodu, gdzie jest zupełnie nowy panel przedni - można go dokupić - a z tyłu gruzy.
                2. Zgodność numeru seryjnego wybitego na obudowie z numerem w ukrytym menu serwisowym. Można go zmienić softwarowo.
                3. PIN do radia inny niż 1-2-3-4, najlepiej zgodny z tym co powie ASO (zaprzyjaźnione )
                4. Z wersjami A, B, C, D to nikt chyba nie wie o co chodzi. Generalnie od wersji C było podświetlanie LED, tyle że jak ktoś wymienił przedni panel to będzie miał też LED. Ponadto wersja zmienia się wraz z kolejnymi numerami softu.
                5. Wgrana wersja firmware - im wyższa - powyżej 3800 tym większa szansa że sprzęt jest w wersji C. Co więcej tym większa szansa, że da się samodzielnie wgrać nowy firmware, ale osobiście bym z tym nie szalał. Wgrywanie nowych map to coś innego niż firmware.
                6. J.W polski lektor + Video in motion.
                7. Trzeba się jeszcze zastanowić, czy różnica 1000 - 1300 PLN między złomem a nówką sztuką u Grygiego czy Miśka jest warta nerwów.

                Rozwijanie listy mile widziane.
                Pozdrawiam
                Marcin

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez Enriquez
                  różnica 1000 - 1300 PLN między złomem a nówką sztuką u Grygiego czy Miśka jest warta nerwów.
                  Też tak myślę
                  Sebastian
                  Dyskusja z idiotą jest jak zapasy ze świnią w błocie ,po pewnym czasie zauważasz ,ze świni się to podoba
                  Jest Passat B7 Highline by sebastian7905
                  Była Black ELEGANCE by sebastian7905
                  Wczasy nad morzem - klik

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Enriquez
                    1300 PLN między złomem a nówką sztuką u Grygiego czy Miśka jest warta nerwów.
                    1300 zł mówisz :shock: cena dobra a nawet bardzo dobra
                    Enriquez, dzięki za info
                    Daniel

                    Komentarz


                    • #11
                      lilo, namo, to co napisał Enriquez, jest jak najbardziej konkretne, ja jeszcze dodam sprawę - jaką gwarancję daje sprzedający,jak u niego wygląda sprawa ewentualnych napraw - jakby co - wiem,że zaraz ktoś napisze,że ten sprzęt tyle czasu użytkuje i nic się nie dzieje, a jak sie zacznie dziać,co wtedy?
                      z zakupem sprzętu od "grygego" czy od" misiek_wro" wiem,że nie ma z tym problemu,a jak było u innych sprzedających, w watku o rns-ie jest parę przykładów - tych złych niestety,niby zaoszczędzone parę stówek,a póżniej poważne kłopoty i "Martin ratuj!"
                      i tyle z mojej strony odnośnie tematu [Dobrze wiedzieć]
                      Jacek

                      Komentarz


                      • #12
                        jago7270, dobrze gadasz , będzie trzeba ci polać
                        Daniel

                        Komentarz


                        • #13
                          a tak po za tym to jest odpowiedni wątek o rns-ie :szeroki_usmiech
                          Jacek

                          Komentarz


                          • #14
                            jago7270, ale mowa o columbusie :twisted:
                            Daniel

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez Enriquez
                              4. Z wersjami A, B, C, D to nikt chyba nie wie o co chodzi. Generalnie od wersji C było podświetlanie LED, tyle że jak ktoś wymienił przedni panel to będzie miał też LED. Ponadto wersja zmienia się wraz z kolejnymi numerami softu.
                              Ledy to chyba od wersji D, ja mam C i nie mam na ledach
                              Sprzedam silikon do pokrywy rozrządu CDAA, CDAB, CCZA - D174003A2 - info na PW

                              Komentarz


                              • #16
                                za 1300 to i ja bym się skusił.Tylko prywatnej wiadomości do nich nie mogę puscić
                                Była Octavia Tour +
                                jest O2 Tour , Bosso Burdello

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez mrqtm
                                  Tylko prywatnej wiadomości do nich nie mogę puscić
                                  czemu :?:
                                  Daniel

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Enriquez, dziekuje ze sam to napisales, bo z mojej strony totalnie chcialem pozostac w cieniu.

                                    Takze trzeba sie zastanowic, czy stac nas na ryzykowanie za 1400 zl, czy lepiej kupic pewny soft z normalna gwaranacja jak w ASO.
                                    Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                    Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                    ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                    TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez misiek^wro
                                      czy lepiej kupic pewny soft z normalna gwaranacja jak w ASO.
                                      czyli w sumie ile wydać $ żeby się nie stresować :?:
                                      Daniel

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        chłopaki, tyle że z drugiej strony NO_RISK - NO_FUN
                                        Pozdrawiam
                                        Marcin

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          lilo, columbryna + ramka + antena( antena jest nieoryginalna, ale z koncowka FAKRA ) - 2650. Radio nowe, karta kodowa itd itp.
                                          Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                          Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                          ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                          TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                          Komentarz


                                          • #22
                                            Zamieszczone przez sebastian7905
                                            lilo bo na tym wątku, nikt nie wie o co chodzi
                                            poprostu nie skomentuje tego skoro nikt nie wie o co chodzi

                                            to że nikt nie odpisał nie oznacza że nikt nic nie wie - nie pomyślałeś ze nie codziennie się zagląda na forum

                                            skąd się biorą tacy ludzie to nie wiem

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Kędzior - why so serious ?
                                              Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                              Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                              ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                              TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                              Komentarz


                                              • #24
                                                Zamieszczone przez misiek^wro
                                                2650. Radio nowe
                                                No to sporo , trzeba to na spokojnie przemyśleć

                                                A używki po ile od ciebie :?:
                                                Daniel

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez lilo
                                                  A używki po ile od ciebie :?:
                                                  Nie bawie sie w to, bo nie chce dawac na kota w worze zadnej gwarancji :twisted:
                                                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X